Co powiedziałabym dziś samej sobie sprzed roku?

0
(0)
Zdiar - urlop 2021

Moi Drodzy,

dziś jest 2 stycznia 2022 roku, ja mam 32 lata i poczucie, że to najlepszy 2 dzień stycznia jaki kiedykolwiek widziałam!

Jestem spokojna, często czuję się szczęśliwa, codziennie przeżywam radosne momenty. Doświadczam miłości i przyjaźni częściej niż kiedykolwiek wcześniej. Dodatkowo, mojego najlepszego przyjaciela kocham z wzajemnością, a to nie byle co! 😉 W sercu mam pokój, który rzadko mnie opuszcza. W oczekiwaniu na spełnienie kilku marzeń, zrobiłam listę kroków, które mogą pomóc moim marzeniom spełnić się szybciej. Zabrakłoby mi wszelkich palców, które mam do dyspozycji, by wyliczyć bliskie mi osoby, którym jestem wdzięczna. Czuję się doceniana za to, że jestem tym, kim jestem. Z całym zasobem moich pięknych zalet i ze zbiorem wad, nad którymi pracuję wciąż, ale z różnym powodzeniem. Czuję, że wiem gdzie jest mój Dom.

Dziś rano pomyślałam, że chciałabym się tym doświadczeniem tutaj podzielić, bo powitanie EasyVege.pl jest bardzo ważnym elementem tożsamości mojego roku 2021 i o tym nigdy nie zapomnę.

Natomiast pomyślałam o czymś jeszcze… A mianowicie, CO „JA DZISIEJSZA” POWIEDZIAŁABYM SOBIE SAMEJ SPRZED ROKU, by było jej łatwiej przejść przez kolejne miesiące? Znalazłoby się kilka takich rzeczy…

  1. SZUKAJ POMOCY W KOMUNIKACJI

Komunikacja jest trudna. Staje się bardzo trudna, gdy ma być naprawdę szczera, otwarta, mówiąca o moich potrzebach i granicach przy konieczności uszanowania potrzeb oraz granic drugiej strony. Warto się jednak pomęczyć, bo komunikacja wydaje się być też fundamentem miłości i przyjaźni.

Jeśli więc masz relację, na której Ci zależy i wiesz, że zależy na tej relacji także drugiej stronie, a jednak ciągle pojawiają się między Wami nowe konflikty, to SZUKAJ WSPARCIA! Idźcie razem do terapeuty lub do mediatora. Nie traćcie czasu na kolejne rozdziały tego samego raniącego dramatu. Nie zadawajcie sobie kolejnych ciosów. Nie zapadajcie się w bezradności i złości, idźcie po wsparcie. Nie warto oczekiwać nowych efektów, gdy ciągle tymi samymi metodami próbuje się rozwiązać problem. Idź nauczyć się czegoś nowego – lepszej komunikacji.

  1. RÓB JOGĘ…

… kiedy tylko możesz! Jeśli to zaniedbasz, to już za rok Twoje ciało upomni się o Twoją uwagę. Będą bolały Cię plecy, stracisz wiele siły mięśni, spadnie Twoja sprawność. Rób jogę lub cokolwiek innego dla swojego ciała.

  1. PIJ ZIELONE KOKTAILE CODZIENNIE RANO

Urosną Ci włosy, wzmocnią się paznokcie, będziesz zdrowsza i piękniejsza. Naucz się komponować wartościowe zielone koktajle i codziennie zaczynaj nimi dzień. To naprawdę działa. Nie czekaj na końcówkę lata. Zacznij już w styczniu.

  1. TRENUJ ŻYCIE

Tzn. nie karz się i nie obwiniaj za nieudane relacje, złe rozmowy, niedokończone zadania, nieefektywne wybory, rozczarowujące dni. Zamiast palić energię na przekonywanie samej siebie jak beznadziejna jest sytuacja (a Ty w niej!), zainwestuj czas i siłę w wymyślenia co teraz z tym fantem zrobić.  Napraw to lub naucz się czegoś przy okazji tej „katastrofy”. Trenuj życie!

  1. ŚPIJ

Przeczytaj „Dlaczego śpimy” gdy tylko dostaniesz ją od przyjaciół. Nie odkładaj tej książki na półkę! Nie umieszczaj na stosiku książek do przeczytania w najbliższym czasie, bo doprawdy nikt nie wie kiedy ten najbliższy czas miałby nastąpić… Przeczytaj ją od razu, nie zwlekaj miesięcy! Ktoś chce uratować Ci życie. Pozwól mu na to.  

  1. ZAJMIJ SIĘ SWOIM WEWNĄTRZNYM DZIECKIEM

Zrób to zanim ono będzie próbowało zająć się Tobą i Twoim dorosłym życiem. Bo to nie jego rola i nie będzie z tego nic dobrego.

  1. ADOPTUJ KOTY

Ale poczekaj z tym do października… Bo dopiero wtedy Pampuszek i Szczęściarz będą gotowi na nowy dom!

  1. ŚWIĘTUJ

Randki, rocznice, spotkania, przyjęcia, wyprawy, święta, imprezy, pikniki, rodzinne obiady, piątkowe kolacje i niedzielne śniadania… Jesteś na dobrej drodze, to był świetny wybór! Celebruj dalej!

  1. PROWADŹ OSTROŻNIEJ

Dlaczego wioząc pasażerów prowadzisz lepiej niż wtedy, gdy jesteś sama w samochodzie? Czy Ty naprawdę nie zasługujesz na to, by być bezpieczna? Serio, prowadź samochód ostrożniej!

  1. MYŚL O CZASIE

To naprawdę będzie Cię bolało, ale zrób to Justyna gdy tylko będziesz na ten ból gotowa! Pomyśl o tym komu i czemu oddajesz swój czas. Twoja doba ma 24 godziny. Ile z tych godzin spędzasz zgodnie ze swoim sumieniem i sercem? Ile z tych godzin naprawdę daje Ci poczucie sensu Twojego życia? Ile z tych godzin lubisz? Ile z tych godzin jest czymś, czym chcesz się pochwalić i opowiedzieć przyjacielowi? Ile z tych godzin chcesz wspominać? Myśl o swoim czasie – tylko on jest Ci w życiu dany na własność!

A za rok dopiszę do tej listy kolejne punkty, bo z całą pewnością znów będą miała coś do powiedzenia sobie dzisiejszej z perspektywy minionego roku. 😉

Nich więc nowy rok 2022 będzie dla nas wszystkich dobrym rokiem pełnym mnożenia zasobów i dzielenia się tym, czego mamy w nadmiarze! 😉

Podobał Ci się ten wpis?

Kliknij aby dodać ocenę!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Nikt jeszcze nie oceniał, wystaw pierwszą ocenę!

Bardzo mi przykro, że mój wpis się Tobie nie podobał!

Pomóż mi poprawić tą stronę!

Napisz mi co było nie tak

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Previous Story

Tosty francuskie z piernika…

Next Story

Wegańskie spaghetti bolognese.

NEWSLETTER

Jeśli chcesz otrzymywać ode mnie powiadomienia o nowych przepisach, zapisz się na newsletter.