Oto puszyste, wilgotne, bezglutenowe ciasto czekoladowe, odpowiednie dla wegan, ale będzie smakowało także innym wielbicielom domowych, prostych wypieków!
Lato na wsi! – gdy bardzo lubisz słodkie wypieki, a od najbliższej cukierni dzieli Cię dystans 30km, to bardzo dobrze wpływa na Twoją kreatywność! Wiem, bo sprawdziłam! 😊 Przez ostatni miesiąc upiekłam wiele ciast, a między nimi znalazło się także to bezglutenowe ciasto czekoladowe z kawą, owocami i kawałkami gorzkiej czekolady.
Jego największe plusy? – proste, szybkie, czekoladowe i pyszne! Dodatkowo, bezglutenowe i zawiera niewiele cukru, więc zajadam się nim z lekkim sercem i brzuchem…😉
Spróbujcie! – przygotowanie to ok. 10-15minut pracy + ok. pół godziny w piekarniku. Ten przepis nie zabierze Wam wiele cennego, letniego czasu! Już po godzinie rozkoszować możecie się domowymi słodkościami na słonecznym tarasie!
SKŁADNIKI NA BEZGLUTENOWE CIASTO CZEKOLADOWE:
na formę o wymiarach ok. 20x30cm LUB okrągłą tortownicę ok. 24-26cm średnicy
100g mąki owsianej
50g mąki kukurydzianej
50g mąki ryżowej
2-3 łyżki erytrytolu
1 łyżeczka proszku do pieczenia
1 łyżeczka sody oczyszczonej
2 łyżki kakao (takie z górką! 😉)
2 bardzo mocno dojrzałe banany
100ml mocnej, czarnej kawy
100ml mleka roślinnego
2 łyżki cukru kokosowego lub trzcinowego
3-4 łyżki oleju
owoce (u mnie brzoskwinia i nektarynka, ale mogą to być także borówki, porzeczki, maliny itp.)
½ tabliczki gorzkiej czekolady
PRZYGOTOWANIE:
1.Piekarnik rozgrzewamy do 180C.
2.W dużej misce mieszamy mąki, erytrytol, proszek do pieczenia, sodę i kakao.
3.Do kielicha blendera/malaksera wrzucamy banany, cukier, wlewamy kawę, mleko i olej. Blendujemy wszystko na gładką masę.
4.Mokre składniki wlewamy do miski z suchymi i dokładnie (ale szybko) mieszamy.
5.Formę wykładamy papierem do pieczenia, wylewamy surowe bezglutenowe ciasto czekoladowe, rozprowadzamy łyżką równomiernie, a na wierzchu układamy kawałki owoców. Siekamy czekoladę drobniej i posypujemy ciasto.
6.Wkładamy formę z ciastem do mocno nagrzanego piekarnika i pieczemy przez ok. 30-35 minut.
7.Studzimy ciasto w otwartym piekarniku, kroimy i podajemy gdy nie będzie już gorące.
W czasie poszukiwania w sieci pożądanych informacji znalazłam ten artykuł. Wielu osobom wydaje się, że mają odpowiednią wiedzę na opisywany temat, ale często tak nie jest. Stąd też moje zaskoczenie. Czuję, że powinienem podziękować za Twój trud. Będę polecał to miejsce i często odwiedzał, żeby poczytać nowe posty.
Wegetariańskie placki twarogowe inspirowane moimi wspomnieniami z dzieciństwa…
Następny przepis
Nietypowa fasolka szparagowa!
×
NEWSLETTER
Jeśli chcesz otrzymywać ode mnie powiadomienia o nowych przepisach, zapisz się na newsletter.
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.ZgodaPolityka prywatności
W czasie poszukiwania w sieci pożądanych informacji znalazłam ten artykuł. Wielu osobom wydaje się, że mają odpowiednią wiedzę na opisywany temat, ale często tak nie jest. Stąd też moje zaskoczenie. Czuję, że powinienem podziękować za Twój trud. Będę polecał to miejsce i często odwiedzał, żeby poczytać nowe posty.
Dziękuję, cieszę się, jeśli mogłam być pomocna.